חוק סיעוד

 
 
חוק סיעוד
החוק קובע מתן שירותי סיעוד לזקנים הגרים בקהילה או בדיור מוגן וזקוקים לעזרת הזולת בביצוע פעולות היומיום או למניעת מצבי סיכון לעצמם או לאחרים. המוסד לביטוח לאומי מפעיל את חוק הסיעוד ומקנה זכות לקבל גמלת סיעוד בעין (לא כסף). בין השירותים שניתן לקבל נכללים:

 • עזרה של מטפל/ת בביצוע פעולות היומיום (להתלבש, להתרחץ,
   לאכול, לטפל במצבי אי שליטה בהפרשות ולהתהלך בבית)
• 
ניהול משק הבית (ניקיון הבית וסידורו, כביסה, בישול וכד')
• 
השגחה של מטפל/ת בבית הזקן
• 
הספקת מוצרי ספיגה חד פעמיים ומשדרי מצוקה
 
קביעת הזכאות לגמלת הסיעוד היא בסמכות המוסד לביטוח לאומי. הזכאות נקבעת על סמך מבחן, הבודק את רמת התלות של קשיש. כאשר התלות זמנית וצפוי שיפור משמעותי, ניתנת זכאות זמנית - לפרק זמן מוגדר.

המדדים לקביעת הזכאות:
1. תושב ישראל - גברים מעל גיל 65 ונשים מעל גיל 60
2. מגורים בקהילה - קשיש הגר בביתו או בדיור מוגן במחלקת
    עצמאיים
3. הכנסות / קצבאות
4. מידת התלות - קשיש הזקוק במידה רבה לעזרת הזולת לצורך
    עשיית פעולות יומיומיות
 חוק סיעוד - משמרות
 חוק סיעוד - משמרות

קביעת השירותים נעשית על ידי ועדה מקומית מקצועית. בוועדה זו חברים עובד סוציאלי משירותי הרווחה המקומיים, אחות מקופת חולים ופקיד תביעות של הביטוח הלאומי. הוועדה היא זו שמחליטה על תוכנית השירותים לזקן, קובעת את נתוני השירותים ומפקחת על ביצוע השירותים. שיעור הגמלה נקבע לפי מידת התלות של הקשיש בעזרת הזולת או לפי מידת ההשגחה שהוא זקוק לה.

שירותי טרום סיעוד
תהליך הגשת התביעה ואישורה אורכים כחודש וחצי. בפרק זמן זה, בו המשפחה והקשיש זקוקים למענה טיפולי מיידי, מציעה לכם חברת משמרות שירותי טרום סיעוד. מדובר במתן שירותים מיידיים לקשיש, לפני אישור המוסד לביטוח לאומי, ללא התחייבות ועל חשבון החברה.
עם פנייתכם, העובד המקצועי של משמרות יערוך ביקור בית ראשוני בבית הקשיש. בביקור יקבלו הקשיש ומשפחתו מידע אודות הזכאות וכן הדרכה, סיוע וליווי אישי ככל הנדרש לצורך הגשת טופסי תביעה לגמלת סיעוד, בניית תוכנית טיפול והתאמה של מטפל על פי צורכי הקשיש העדפותיו.

חברת משמרות, שחרתה על דגלה את סמל השירות האמין והאיכותי, תשמח, באמצעות הצוות המקצועי שלה, להעניק לך שירות עם ליווי אישי.

 
 

במשמרות עובדים בשבילך – שומרים על כבודך!

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר